Kunsti õppetool

Eriala

Tutvustus

Õpetaja

Asukoht

Ettevalmistuskursused kunsti süvaõppele

Õppima oodatud 9-11. aastased õpilased. Nädalas kuus tundi erinevaid kunstitehnikaid. Võimalus osaleda õppelaagrites, ekskursioonidel, näitustel, konkurssidel. 

Tunniplaan

Juhendajateks erinevad õpetajad.

 

Lisainfo: õppejuht Lee Press

lee.press@kunstidekool.parnu.ee

 

 

P. Kerese 3, Pärnu

Kunsti süvaõpe

Õppima oodatud õpilased alates 11. eluaastast. Ei ole vajalik ettevalmistuskursuse läbimine. Õppimine kestab viis aastat kursuste kaupa, 8-10 tundi nädalas, sõltuvalt kursusest. Õppeained on maalimine, joonistamine, kompositsioon, vormiõpetus, kunstiajalugu ja lisaained. Võimalus osaleda õppelaagrites, ekskursioonidel, näitustel, konkurssidel.

 

Tunniplaan

Juhendajateks erinevad õpetajad.

 

Lisainfo: õppejuht Lee Press

lee.press@kunstidekool.parnu.ee

 

 

P. Kerese 3, Pärnu

Loominguline stuudio

Õppima on oodatud 8. – 12 õpilased. “Loominguline stuudio” on kunstiring, kus saab tegeleda erinevate kunstiliikidega. Tundides maalitakse, joonistatakse, meisterdatakse ning selleks kasutatakse taaskasututatud materjale, tekstiili, savi, paberit jne. Tunnid toimuvad 2 korda nädalas.

 

Tunniplaan

Juhendajateks on Julia Toots ja Kristel Pajos

 

Kontakt: julia.toots@kunstidekool.parnu.ee, kristel.pajos@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Kunstiringid

Kunstiringidesse on oodatud õppima õpilased alates 7. eluaastast. Võimalus osaleda 2-6 tundi nädalas, vastavalt õpilase soovile. Õpitakse erinevaid kunstitehnikaid. Võimalus osaleda õppelaagrites, ekskursioonidel, näitustel, konkurssidel.

 

Tunniplaan

Juhendajateks erinevad õpetajad

 

Lisainfo: õppejuht Lee Press

lee.press@kunstidekool.parnu.ee

 

 

P. Kerese 3, Pärnu

Mudilaste kunstiring

Oodatud on lapsed 5.- 7. eluaastani. Tund toimub 1 kord nädalas kestvusega 60 minutit. Õpitakse erinevaid kunstitehnikaid.

 

Tunniplaan

Juhendajateks erinevad õpetaja

 

Lisainfo: õppejuht Lee Press

lee.press@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Silvia Nõukase Kunstistuudio

Õppima oodatud õpilased alates 7. eluaastast, kaks korda nädalas.

Õppeained: joonistamine, maalimine, kompositsioon, vormi- ja värviõpetus, graafika. Edasijõudnud saavad lisaks õppida joonestamist (geomeetriline- ja ehitusjoonestamine), kalligraafiat.

Võimalik saada ettevalmistust kunstikõrgkooli astumiseks. Arhitektuuri õppima soovijatel lisandub ka makettide valmistamine.

Võimalus osaleda õppelaagrites, ekskursioonidel, näitustel, konkurssidel.

Silvia Nõukas

silvia.noukas@kunstidekool.parnu.ee

 

 

Pühavaimu 8, Pärnu

Anu Ojamaa Kunstistuudio

Õppima oodatud õpilased alates 7. eluaastast, kaks korda nädalas. Õppida saad joonistamist, maalimist, graafikat, kompositsiooni, värviõpetust ning tegema ja kasutama kujutava kunsti erinevaid tehnikaid. Lisaks keraamikat, klaasipõletustehnikaid, vitraaži, tekstiilimaalitehnikaid, mosaiiki. Võimalus osaleda õppelaagrites, ekskursioonidel, näitustel, konkurssidel.

Anu Ojamaa

anu.ojamaa@kunstidekool.parnu.ee

 

 

Pühavaimu 8, Pärnu

Riina Georgi Keraamika- ja kunstistuudio

Õppima on oodatud õpilased alates 7. eluaastast, tunnid toimuvad 1 kord nädalas 2 tundi Kerese 3 majas.Teeme endale keraamikat: tarbeesemeid ja pisiplastikat (kujukesed). Alates 12.a saab keraamikale lisaks valida muud tarbedisainiõpet (portselani-, tekstiili- ja klaasimaal, klaasisulatus) ja/või skulptuuri. Soovi korral joonistamine, maalimine ja graafika; meisterdamine (paberist vm). Võimalus osaleda õppelaagrites, ekskursioonidel, näitustel, konkurssidel. Keraamikanäitus Pärnu keskraamatukogus.

Tunniplaan

Riina Georg

riina.georg@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Arhitektuuriring

Õppima on oodatud noored alates 14. eluaastast. Arhitektuuri huviringis saavad õpilased teadlikumaks meid ümbritsevast keskkonnast. Uurime, milline on meie elukeskkond ja kuidas mõtestada ruumikultuuri, kui olulist osa meie argipäevast. Teeme makette, joonistame ja joonestame; meisterdamist ja arutelusid erinevatel arhitektuuri ja sisearhitektuuriga seotud teemadel.

 

Tunniplaan

Tiina Kesküla

tiina.keskula@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Joonistamine ja kompositsioon

Õppima on oodatud noored alates 14. eluaastast ja täiskasvanud. Kursusel omandatakse joonistamise ja kompositsiooni baasteadmised- ja oskused.

 

Tunniplaan

Tiina Kesküla.

tiina.keskula@kunstidekool.parnu.ee

 

 

P. Kerese 3, Pärnu

Kostüümikujundus ja stilistika

Miks tulevad vanad asjad uuesti moodi ning mida kostüümiajaloost veel avastada on? Kuidas saab õmblemist lihtsamaks teha? Kuidas luua tervikut? Milline seos on karakteril ja rõivastusel? Kuidas kavandada teatrikostüümi? Mis vahe on teatri- ja moeetenduse kostüümil?

Mõeldud põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele.

Õpe käivitub koostöös Endla Teatriga ning tunnid toimuvad kord nädalas teatris.

 

Kuidas teha nii, et riided istuksid hästi. Mis vahe on moel ja stiilil.

Juhendaja on õpetaja ja rätsep Maie Laik Endla Teatrist.

Endla Teater, Keskväljak 1, Pärnu

Maalikursus noortele ja täiskasvanutele

Maalikursus noortele ja täiskasvanutele on mõeldud kõikidele kunsti ja maali huvilistele/harrastajatele. Tegemist on praktilise ja vahetus õhkkonnas toimuva kursusega, kuhu on oodatud osalema kõik erinevate eelnevate oskuste ja tasemetega õppijad. Iga õpilane saab kursusel arendada konkreetselt talle huvi pakkuvaid maalitehnilisi oskusi ning katsetada maalides erinevaid ja uusi lähenemisi. Proovida saab nii klassikaliste natüürmortide tõlgendamist kui ka päris ekspressiivsete ja abstraktsete kompositsioonide komponeerimist.

Tunniplaan

Madli Lavin

madli.lavin@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Täiskasvanute illustratsioonikursus 

Kursusel tehakse läbi erinevate praktiliste ülesannete lähemalt tutvust illustratsiooni kui eraldiseisva kunstiliigiga, illustreerimise põhimõtete ja põhitõdedega ning kaasaegse illustratsiooni trendidega. Kursuse jooksul katsetatakse pildiloomel erinevaid tehnilisi ja stiililisi lähenemisi, keskendudes eelkõige kontuurile, joonegraafikale ja isikupärasele stilisatsioonile. Lisaks erinevatele joonistuspraktikatele saab katsetada ka teiste trükikunstis olulisel kohal olevate tehnikatega nagu linoollõige ja arvutigraafika.

 

Tunniplaan

Madli Lavin

madli.lavin@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu