Täiskasvanutele

Eriala

Tutvustus

Õpetaja

Asukoht

Joonistamine ja kompositsioon

Õppima on oodatud noored alates 16. eluaastast ja täiskasvanud. Kursusel omandatakse joonistamise ja kompositsiooni baasteadmised- ja oskused.

 

Tunniplaan

 

 

 

Tiina Kesküla

tiina.keskula@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Maalikursus noortele ja täiskasvanutele

Maalikursus noortele ja täiskasvanutele on mõeldud kõikidele kunsti ja maali huvilistele/harrastajatele. Tegemist on praktilise ja vahetus õhkkonnas toimuva kursusega, kuhu on oodatud osalema kõik erinevate eelnevate oskuste ja tasemetega õppijad. Iga õpilane saab kursusel arendada konkreetselt talle huvi pakkuvaid maalitehnilisi oskusi ning katsetada maalides erinevaid ja uusi lähenemisi. Proovida saab nii klassikaliste natüürmortide tõlgendamist kui ka päris ekspressiivsete ja abstraktsete kompositsioonide komponeerimist.

 

Tunniplaan

 

Madli Lavin

madli.lavin@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Täiskasvanute illustratsioonikursus

Kursusel tehakse läbi erinevate praktiliste ülesannete lähemalt tutvust illustratsiooni kui eraldiseisva kunstiliigiga, illustreerimise põhimõtete ja põhitõdedega ning kaasaegse illustratsiooni trendidega. Kursuse jooksul katsetatakse pildiloomel erinevaid tehnilisi ja stiililisi lähenemisi, keskendudes eelkõige kontuurile, joonegraafikale ja isikupärasele stilisatsioonile. Lisaks erinevatele joonistuspraktikatele saab katsetada ka teiste trükikunstis olulisel kohal olevate tehnikatega nagu linoollõige ja arvutigraafika.

 

Tunniplaan

 

 

Madli Lavin

madli.lavin@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Riina Georgi Keraamika- ja kunstistuudio

Õppima on oodatud õpilased alates 7. eluaastast, tunnid toimuvad 1 kord nädalas 2 tundi Kerese 3 majas.Teeme endale keraamikat: tarbeesemeid ja pisiplastikat (kujukesed). Alates 12.a saab keraamikale lisaks valida muud tarbedisainiõpet (portselani-, tekstiili- ja klaasimaal, klaasisulatus) ja/või skulptuuri. Soovi korral joonistamine, maalimine ja graafika; meisterdamine (paberist vm). Võimalus osaleda õppelaagrites, ekskursioonidel, näitustel, konkurssidel. Keraamikanäitus Pärnu keskraamatukogus.

 

Tunniplaan

 

 

Riina Georg

riina.georg@kunstidekool.parnu.ee

P. Kerese 3, Pärnu

Balletisõbrad

Balletisaali on oodatud täiskasvanud, isegi kui nad on varem balletti nautinud vaid teatris või ekraanilt. Samuti kõik, kes peavad oluliseks oma elus seda lavakunsti ja soovivad teadmisi täiendada, ise harjutada seda tantsukeelt ning kogeda elamust eneseteostusest balletitreeningul. Balletisõprade kursuse aluseks on  balletistuudio ainekava, mille kohandame uuele trupile vastavaks.  

Kersti Adamson

kersti.adamson@kunstidekool.parnu.ee

Pühavaimu 8, Pärnu