Endla laval etendub suurejooneline muusikal “Mitte ainult Tuhkatriinust”

15. ja 16. aprillil etendub Endla teatri suurel laval laste -ja noortemuusikal “Mitte ainult Tuhkatriinust”, mis piilub salapärase muinasjutumaailma tegelaste argipäeva. Suurejoonelisel muusika- ja tantsulavastusel on kaasatud ligi 100 osalejat.

Muusikali näol on tegemist juba kolmanda MTÜ ModeRato, Pärnu Kunstide Kooli & Laine Mägi Tantsukooli ühisprojektiga. Kahe aasta eest etendus “Supervisioon” ning 2019 “Vingeim vaatemäng”, mis mõlemad võitsid publiku hulgas hääleka poolehoiu. Nii nagu möödunud lavastuste puhul, astuvad ka sel korral üles Pärnu noored solistid, tantsijad ja koorid, ent sel aastal liitub nendega laval ka naiskoor Kirekeel.

Lavastus on visuaalselt vaatemänguline ja muusikaliselt suur ning käsitleb muinasjutte kaasaegse ja ebatraditsioonilise nurga alt. Etendustele on oodatud nii väikesed kui suured muinasjutusõbrad.

Me kõik teame, et muinasjuttudes võidab hea kurja, sest pahad on pahad ja head on head. Oleme lapsepõlvest saati kuulnud lugusid sellest, kuidas vaeslapsest saab printsess, kuidas hunt, kelle kõht on kive täis topitud, kukub kaevu ja kõrki peretütart tabab nõgine vihm. Kõik oleks justkui korras, sest igatseme ju kõik paremat maailma ja muinasjutud on need, mis selleks lootust annavad.

Kuid kas halb peab jääma igavesti halvaks? Kas see, kes on hea, ei või kunagi unistada millestki muust, kui sellest, mille muinasjutu lõpp talle määrab? Ja kas muinasjutt sünnib iga kord uuesti, kui keegi seda parasjagu loeb? Ja kus on muinasjututegelased siis, kui neid parasjagu ei loeta ega räägita?

Meie loo peategelane Mia kohtub unenäos teada-tuntud muinasjututegelastega ja saab teada nii mõndagi nende tegelikest suhetest, probleemidest ja unistustest. Selgub, et muresid on rohkem kui rõõme ja olukord näib üsna lootusetu. Õnneks on Mia terava taibuga kaasaegne laps, kes nuputab koos sõpradega välja, kuidas tegelasi aidata, nii et igaüks neist saaks liikuda oma tõelise unistuse poole.

Lavastaja: Laine Mägi

Kunstnik: Liina Tepand

Stsenarist: Ott Kilusk

Muusika: Mirjam Kits

Laulutekstid: Aapo Ilves

Fonogrammid: Robi Salumets

Solistide juhendaja: Margrit Kits

Kooride seaded: Aet Vill

Tantsijate koreograaf: Ingrid Jasmin

Kooride liikumisjuht: Ulla Helin-Mengel

Antti Aalmaa – Visuaalkunstnik

Ivar Piterskihh- Valguskunstnik

Helitehnik – Janek Kivi

Grimm, soengud: Karina Pajunurm, Õnne Ennusaar (Pärnu Kutsehariduskeskus)

Projektijuht: Reine Niin

Kommunikatsioon: Rita Proos

Osades: Eliise Mengel, Aura Ingel Aron, Silvia Jasmin, Jete-Pauline Ollep, Liset Antsmaa, Michelle Gavrijaševa, Kert Johan Sommer, Mirtel Katrina Kits, Herman Avandi, Maribel Pärnaste, Cathrin Erm ja paljud teised Pärnu Kunstide Kooli Margrit Kitse Laulustuudio & Laine Mägi Tantsukooli noored ning Naiskoor Kirekeel.

Etendused toimuvad Pärnu teater Endlas:

15. aprill 2024 kell 12.00 & 18.00 

16. aprill 2024 kell 12.00 & 18.00 

Kogupere etendus

Etendus ühes vaatuses

Pileti hind 16.-

Piletid on saadaval PILETIMAAILMAS

Lavastus on loodud MTÜ ModeRato, Pärnu Kunstide Kooli & Laine Mägi Tantsukooli poolt.

Lavastuse aitasid välja anda Pärnu Linn ja Eesti Kultuurkapital.


Foto: Andres Adamson