Maria Beljavskaja saavutas mainekal konkursil “Rising Stars” kolmanda koha

Õpetaja Jelena Potštari klaveriõpilane Maria Beljavskaja saavutas rahvusvahelisel instrumentalistide ja vokalistide konkursil “Rising Stars” Riias kolmanda koha 11. – 12. aastaste vanuserühmas. Juba 13. korda toimunud konkurss-festival on rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud ja mainekas konkurss, mille žürii koosseisu kuulub ka viiuldaja, pianist ja muusikateadlane – maestro Mihhail Kazinik. Mõjukas žürii ja maestro Mihhail Kazinik hindasid kõrgelt võistlejate taset ning märkisid, et iga aastaga muutub tööd huvitavamaks, sest andekate laste ja noorte hulk kasvab.

“Meie konkursi võitjad lähevad peagi erinevatesse riikidesse maailma vallutama,” kommenteeris Kazinik ürituse tulemusi ja lisas, et õpilased näitasid konkursil üles kõrget professionaalsust ning pühendumust oma erialale ja kunstile.

Konkursi “Rising Stars” žüriisse kuulusid lisaks Mihhail Kazinikile teised väljapaistvad muusikud ja pedagoogid üle maailma: muusikaajaloo professor ja Läti Muusikaakadeemia etnomusikoloog PhD Boris Avramets (Läti); Grand Prix “Rising Stars 2009” ja paljude rahvusvaheliste auhindade võitja, viiuldaja Dainis Medyanik (Läti/Saksamaa); Läti Rahvusooperi prima, sopran Julija Vassiljeva (Läti); maailmakuulus ooperilaulja, bass Mihhail Svetlov (USA); Läti Rahvusooperi solist, tenor Artem Safronov; üks maailma tuntumaid harfimängijaid, helilooja, õpetaja Aleksandr Boldatšov (Šveits); pianist ja organist Roman Ponomarev (Hispaania); harfiõpetaja Ata Svetlova (USA); kontsertmuusik, tšellist Ivar Besprozvanov (Läti); metsosopran, rahvusvaheliste mainekate vokaalikonkursside võitja Lisa Rakolta (USA), žürii esimees – maailmakuulus muusikateadlane, õpetaja, muusik.

Maria Beljavskaja