Nädalavahetus toob Pärnusse 86 tantsusõpra Riiast

Sel laupäeval, 27. jaanuaril kell 14 toimub Pärnu Kunstide Koolis X rahvusvaheline sõprusfestival “Balletistuudiol külas…”.

Festivali eestvedaja on Pärnu Kunstide Kooli Balletistuudio õpetaja Kersti Adamson. Kontserdil tantsivad Zita Errs Balletistuudio, BJC Daugmale stuudio “LALA”, rahvatantsuansambel “Uguntina” Riiast ning rahvatantsurühm “Tuurit-Tuurit” ning Pärnu Kunstide Kooli Kersti Adamsoni Balletistuudio. 

Festival toimub koostöös Tatjana Stepanovaga Riia laste ja noorte rahvusvahelisest professionaalsest loomeühendusest “Eventus”. Kersti Adamsoni ja Tatjana Stepanova esmakohtumine leidis aset palju aastat tagasi ühel konkursil Poolas, millele järgnes kutse balletifestivalile “Winter Tale” Riias. “Sõbrad käivad ikka üksteisel külas” rõõmustab Adamson. “Nüüd võtame igal talvel vastu neid Pärnus.” Ta lisab, et festivalidel on olnud külalisi koos läti tantsijatega ka Gruusiast, Jaapanist ja Sankt- Peterburist.  “Kui kõik see numbritesse panna, siis meie juurde jõudmiseks on külalised läbinud kokku 16 247 kilomeetrit ning 682 külalistantsijaga on üheskoos tantsitud laval koos 20 tundi.”

“Eventuse” direktor Tatjana Stepanova õnnitleb rahvusvahelist sõprusfestivali kümnenda juubeli puhul ja tänab Pärnu Kunstide Kooli kauaaegse koostöö eest. “Kersti Adamsoni Balletistuudio on osalenud paljude riikide rahvusvahelistes meistriklassides. Organisaatorid on olnud kollektiivide juhid ja pedagoogid – kõrgetasemelised professionaalsed spetsialistid.  Pärnu festivali laval ja saalis on valitsenud alati imeline ja erutav headuse atmosfäär” märgib Stepanova.

Kersti Adamsoni Balletistuudio vilistlase Loreta Jansoni meelest on tantsuõpilaste jaoks sellised sündmused erilised. 

“Kõik kohtumised tantsuinimestega laval ja lava taga, kodus ja mujal on rikastanud, andnud enesekindlust, veendumust, et oleme tasemelt võrdsed ja tegelemine armastatud alaga ei sõltu rahvustest ega riikidest. Meie, noorte ühine keel on ballett. Aitäh sõpradele ja edu.”

Lapsed ja noored tantsivad X rahvusvahelise sõprusfestivali “Balletistuudiol külas…”. galakontserdil, mis toimub Pärnu Kunstide Kooli ärklisaalis laupäeval, 27. jaanuaril 2024 kell 14.

Foto: IX rahvusvahelise sõprusfestivali “Balletistuudiol külas…”festivalil osalejad. (2023, erakogu).