Pärnu Keskraamatukogus avati traditsiooniline algklasside kunstinäitus

Reedel, 2. detsembril avati Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas näitus Pärnu üldhariduskoolide kunstikonkursi algkasside võidutöödest.

Pärnu Kunstide Kooli eestvedamisel on üldhariduskoolide kunstikonkurssi korraldatud juba neliteist aastat. Konkurss toimub kahes vanusekategoorias – algklassidele ning põhi- ja gümnaasiumi ealistele. Sel aastal laekus võistlusele kokku üle kolmesaja töö ning osalejaid oli eelmise aastaga võrreldes rohkem, seda eriti vanuseklassis 5. – 12. klass.

Õpilased said valida erinevate teemade ja tehnikate vahel. Väikeste teemad olid seotud fantaasia, looduse ja värvidega meie ümber. Enim töid oli valminud “Fantaasia mereelukate maailm” ning “Loodus minu ümber ja minu südames” ainetel. Põhikooli ja gümnaasiumi vanuseastmes said noored valida nelja erineva tehnilisi oskusi ja mõtete sisukust näitava teema vahel: arhitektuuriline-, loov-, kujutav- ja fotoülesanne. Noori kunstnikke kõnetas enim kujutav ülesanne, mille raames kujutati oma lemmikloomi ning loovülesanne, mis pakkus võimalust läheneda temaatikale läbi abstraktsete kujundite ja must-valge koloriidi. Väga isikupäraseid töid laekus fotoülesande raames.

Konkursi žürii hindas tööde puhul idee värskust ja originaalsust, kompositsiooni terviklikkust ning teostuse korrektsust. Žürii koosseisu kuulusid Pärnu Linnavalitsuse huvihariduse ja noorsootöö peaspetsialist Annika Viibus, Pärnu Kunstide Koolide õpetajad Kristel Pajos ja Tiina Kesküla ning Endla teatri lavastuskunstnik Andrus Jõhvik.

Algklasside võidutööde autoreid tunnustati näituse avamisel Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas (tulemused SIIT), suuremate vanuserühma paremik avalikustatakse 20. detsembril 2022 ning nende auhinnad toimetatakse koolidesse. Algkasside näitus on võimalik vaatama minna kuni talvise koolivaheaja lõpuni 9. jaanuaril. Seejärel pannakse samas välja põhikooli- ja gümnaasiumiõpilaste auhinnatud tööd.