Pärnu Kunstide Kooli õpilased esmakordselt konkurss-festivalil “Riga Symphony”

Pärnu Kunstide Kooli õpilased osalesid rahvusvahelisel konkursil „Riga Symphony 2023“, mida korraldatakse juba üle 10 aasta. Sellel aastal osales konkursil 21 riiki ning meie maja õpilastel oli võimalus esmakordselt sellelt konkursilt ka osa võtta.

Konkurss-festivalil osalesid lauljad vanuses 5–25 eluaastat. Pärnu Kunstide Kooli solistid võistlesid erinevatest kategooriatest. Lydia Adelheid Mölder ja Karmen Käär osalesid muusikalide kategoorias, juhendajaks õpetaja Aita Kaaver. Herman Avandi osales Maailma hittide kategoorias. Hermani juhendajaks on õpetaja Margrit Kits.

Konkurss-festival „Rigas Symphony“ algas võimsa kirikukontserdiga, millele järgnesid 2 intentsiivset konkursipäeva. Viimasel päeval toimus solistidele ka workshop, mida viis läbi Läti Muusikaakadeemia professor Aira Rürane.

Meie solistide jaoks oli konkurss-festival edukas – koju naaseti kuldmedalitega. Iga konkurss on omanäoline ja on väga tore, kui õpilased saavad käia erinevatel lauluvõistlustel mõõtu võtmas teiste maade lauljatega.

Lisaks sellele, et meie maja õpilased olid edukad ja tublid, oli konkursi žüriisse palutud kunstide kooli õppejuht ja muusik Evelin Mei. Rahvusvaheliselt konkurss-festivalilt „Rigas Symphony“ saadud uued tutvused ja info edasiste rahvusvaheliste konkurss-festivalide toimumise kohta aitab meil rahvusvahelisel tasemel tutvustada ka Pärnut ja sügiseti Pärnu Kunstide Koolis toimuvat rahvusvahelist konkurssi „Kuldleheke“.

Juba praegu on meie majas toimuva konkurss-festivali vastu tekkinud huvi väga suur. Me oleme uhked, et Pärnu linna soovivad külastada uuel aastal erinevate maade lauljad, õpetajad ja vanemad.