Pärnu Linnaorkester ja Kersti Adamsoni Balletistuudio pakuvad lastega peredele esimest kontserdielamust

Sel laupäeval, 13. jaanuaril on Pärnu Kontserdimaja saali oodatud kõik väiksed muusikasõbrad koos oma peredega. Esimest korda Pärnu Linnaorkestri (PLO) peadirigendina ülesastuv Henri Christofer Aaviku juhatusel tulevad esitusele valitud teosed Mozarti, Schuberti, Brahmsi, Straussi jt armastatud heliloojate poolt. Kaasa teevad Pärnu Kunstide Kooli Kersti Adamsoni Balletistuudio õpilased.


Kui kolmel esimesel aastal oli lavastus suunatud eelkõige beebidele ja nende peredele, siis nüüd ootame kontserdisaali ka neid täiskasvanuid, kelle peres ei ole lapsi. Publikuhuvi suurenemise tõttu toimub samal päeval kaks kontserti.

Kontserdid toimuvad kell 11 ja kell 13 Pärnu kontserdimaja suures saalis, kuid saali paigutus erineb tavapärasest kontserdist. Neile, kes soovivad olla orkestrile ja tantsijatele lähemal, on ette valmistatud põrandapind pehmetel patjadel istumiseks.

PLO direktori Helen Erastuse sõnul on koolide ja lasteaedade lapsed oodatud proove külastama, et saada teada, mis on orkester ja kuidas valmistatakse ette kontserti koos balletitantsijatega.

Henri Christofer Aaviku sõnul on esimesel kogemusel alati väga eriline väärtus. “Hindame oma noort publikut väga ja toome seega nendeni kohe alguses tõeliselt suurte heliloojate imelised teosed. Ja nende elamus ei saa olema mitte ainult kõrvaga kuuldav, vaid ka silmaga jälgitav – kaunite meloodiate saatel ilmuvad publiku ette graatsilised balletitantsijad”, sõnas Aavik.

Pärnu Kunstide Maja direktori Kristel Kallau sõnul on kooli õpilastele see suurepärane kogemus. Rõõmustame valmistades orkestriga järeltulevatele põlvedele kingituseks ajatut kunsti, muusika ja balleti näol. Lisaks meie poolt õnnitlused Pärnu Linnaorkestrile 30 hooaja puhul ja täname koostöö eest. Balletistuudio juhendaja Kersti Adamson lisab, et „Lumivalge“ muusika pakkus pinget ja väljakutset, kuidas leida uusi lahendusi tantsudele, mis sobiksid vaatamiseks väikelastele ja peredele ning esitamiseks meie noortele tantsijatele. Ta lisab, et lavastus viib meid raamatute ja mängude maailma.

„MINU ESIMENE KONTSERT“
Laupäeval, 13. jaanuaril 2024 kell 11:00 ja 13:00 Pärnu Kontserdimajas

Kontsert on sobiliku pikkusega väikestele kuulajatele. 35-minutiline muusikaline lavastus on suurepärane võimalus tutvustada lastele muusikat ja balletti ning luua neile esimene võluv ja meeldejääv kontsertelamus.

Pärnu Linnaorkestri peadirigendi Henri Christofer Aaviku juhatusel tulevad esitusele valitud teosed Mozarti, Haydn, Rossini, Mendelssohni jt armastatud heliloojate poolt. Kaastegevad Pärnu Kunstide Kooli Kersti Adamsoni balletistuudio õpilased.


***

Henri Christofer Aavik on V Jevgeni Svetlanovi nimelise rahvusvahelise dirigeerimiskonkursi (2. preemia) ja VIII Rahvusvahelise Jorma Panula nimelise dirigeerimiskonkursi (1. preemia) laureaat. 2023/24 hooajal teeb Henri oma debüüdi Põhja-Hollandi Sümfooniaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Samuti ootab teda koostöö Haagi Residentie-orkestri ja Haagi Kuningliku Konservatooriumi orkestriga. Möödunud hooaega jäid esmakohtumised Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestriga, Bergi Sümfoonikutega (Saksamaa) ja kammerorkestriga Israel Camerata Jerusalem. Alates hooajast 2020/21 on ta juhatanud külalisdirigendina Rahvusooperis Estonia (Tšaikovski „Pähklipureja”, Verdi „La traviata”), olnud korduvalt külaliseks Pärnu Linnaorkestri juures ning aastal 2021 kutsus ta esmakordselt kokku orkestri Euroopas õppivatest noortest eesti muusikutest.

Pärnu Kunstide Kooli Kersti Adamsoni Balletistuudio on loodud 1991. aastal. Käesoleval õppeaastal tantsib stuudios õpilasi vanuses 4-19 aastat ning ka täiskasvanutele on õppeklass. Pärnu Kunstide Kool on huvihariduskool, mis annab aluse ka tulevastele professionaalidele. Tantsijad on osalenud festivalidel ja konkurssidel Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Soomes ja Venemaal. Alates 2012. aastast on viidud oma uuslavastused ka rahvusvahelisele laste ballettide festivalile Riiga. Viimane lavastus oli P. Tsaikovski “Luige unistus”, pühendatud Anna Pavlovale.  Sel aastal toimub meie koolis  X rahvusvaheline sõprusfestival “Balletistuudiol külas…”

Pärnu linnaorkestriga varasemad koostööd on 2007 ja 2010 Saint-Saensi “Loomade karneval” ning 2020 ja 2021 “Minu esimene kontsert”

Pärnu Linnaorkester on Lääne Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester, mis on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, luues kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule. Rohkem infot leiate siit!