Pärnu Muusikakool ja Kunstide Kool tähistavad emakeelepäeva ühise suurkontserdiga

11.märtsil kell 16.00 toimub Pärnu Kontserdimajas suurejooneline kontsert “Imeline on eesti keel”. Lavalaudadele astub ühtekokku üle 200 pillimängija, laulja ja tantsija linna kahest suurimast huvikoolist. Kontserdil löövad kaasa ka mõlema kooli õpetajad.

Käesoleval aastal tähistame eesti tuntuima luuletaja Lydia Koidula 180. sünniaastat ning 14. märtsil emakeelepäeva. Kontsert “Imeline on eesti keel” teeb kummarduse meie ilusale ja ainulaadsele emakeelele. Vahetekste Kätlin Kaldmaa raamatust “Lydia” loeb publikule Kaili Viidas.

Kontserdi üheks märksõnaks on koolidevaheline koostöö. Sestap on kavasse põimitud lisaks säravatele solistidele ja väiksematele koosseisudele ka mitmeid uusi, spetsiaaliselt selleks kontserdiks loodud kahe kooli muusikalisi ühisnumbreid: akordioni-, flöödi- ja kitarriorkestrid, kandleansambel, õpetajate saateansambel, ühiskoor ning koondorkester.

Pärnu Muusikakooli ja Pärnu Kunstide Kooli koostöö sai hoo sisse eelmise aasta kevadel, mil korraldati ühiselt heategevuskontsert Ukraina toetuseks.

Pilet kontserdile on annetuslik.

Noored lauljad 2022. aastal toimunud Pärnu Kunstide Kooli ja Pärnu Muusikakooli suurel ühiskontserdil (Foto: Aiki Järviste)