Pärnu üldhariduskoolide kunstinäitus on avatud

Pärnu Keskraamatukogus saab terve detsembrikuu jooksul vaadata Pärnu Kunstide Kooli korraldatava Pärnu üldhariduskoolide kunstikonkursi võidutööde näituseid.

 

 

Pärnu üldhariduskoolide kunstikonkurss toimus kahes vanusegrupis – 1. – 4. klass ja 5. – 12. klass. Esikolmik ning eripreemiad anti välja eraldi iga klassi arvestuses. Kui algklasside tööd valmisid traditsiooniliselt üldhariduskoolide kunstitundides, siis tavapäraselt Pärnu Ühisgümnaasiumis toimuva vanema astme konkursi päeva asemel, toimus see õpilaste jaoks juba teist aastat distants konkursina. 

Algklasside õpilastele anti valida viie erineva teema vahel, kus nad said soovi korral kujutada võlumetsa ja fantaasia elukad, meremaailma, tuleviku autosid, oma lemmik raamatutegelast või ennast ja roboteid. Vanema kooliastme õpilased said valida arhidektuuri ülesande, graafilise loovülesande, Fine art (ilus kunst) ülesande, poolfiguuri kujutamise ning fotoülesande vahel.

Kolmeteistkümnendast kunstikonkursist võttis ühtekokku osa 15 Pärnu linna ja maakonna üldhariduskooli.  Saabunud tööde hulgast valis žürii välja paremiku, kes hindas tööde puhul idee värskust ja originaalsust, kompositsiooni terviklikkust ning teostuse korrektsust. Žüriide koosseisu kuulusid Pärnu Linnavalitsuse huvihariduse ja noorsootöö peaspetsialist Annika Viibus ja Pärnu Kunstide Koolide õpetajad Kristel Pajos, Julia Toots, Anne – Ly Raid ning õppejuht Lee Press ning kunstnik Tiina Saidla. 

Ka sel aastal ei toimu auhinnatute pidulikku vastuvõttu ning auhinna pälvinud õpilastele saadetakse preemiad koolidesse. Algklasside võistlustööde paremik on alates 1. detsembrist aasta lõpuni üleval Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas ning vanema kooliastme näitus trepigaleriis.

 

Vaata ka Pärnu üldhariduskooli kunstikonkursi tulemusi.