Täiskasvanute illustratsioonikursus ootab huvilisi

Esmakordselt alustab oktoobris Pärnu Kunstide Koolis illustratsiooni kursus täiskasvanutele ja noortele. Osalema on oodatud kõik illustratsiooni, joonistamise ja kunsti huvilised – sõltumata eelnevatest oskustest. Läbi erinevate praktiliste ülesannete tehakse kursusel lähemalt tutvust illustratsiooni kui eraldiseisva kunstiliigiga, illustreerimise põhimõtete ja põhitõdedega ning kaasaegse illustratsiooni trendidega. Kursuse jooksul katsetatakse pildiloomel erinevaid tehnilisi ja stiililisi lähenemisi, keskendudes eelkõige kontuurile, joonegraafikale ja isikupärasele stilisatsioonile. Lisaks erinevatele joonistuspraktikatele saab katsetada ka teiste trükikunstis olulisel kohal olevate tehnikatega nagu linoollõige ja arvutigraafika.

Vähene eelnev kunstioskus pole kursusel osalemisel takistuseks. Iga osaleja saab ülesannetele läheneda vastavalt oma oskustasemele ning koos juhendajaga leida just talle sobilik illustratiivne käekiri, mida joonistamisel rakendada.

Kursuse juhendajaks on vabakutseline kunstnik ja illustraator Madli Lavin. Madli on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide ja maali eriala ning Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas maali ning restaureerimise eriala. Viimased kolm aastat on ta tegelenud aktiivselt nii kunstiõpetajana kui ka illustraatori ja kujundajana. Madli loominguga saab tutvuda: instagram.com/madlilavin/ 

Aeg – kolmapäeviti kella 18.00 – 20.00 

Koht – Pärnu Kunstide Kooli kunstimaja III korrus (P. Kerese 3, Pärnu)

Hind – 32.- kuu

Kursuse minimaalne osalejate arv – 8 in, 

Juhendaja – Madli Lavin

NB: Illustratsioonikursus alustab minimaalse osalejate arvu täitumise korral.